Rolovací průmyslová vrata

 

Průmyslová rolovací vrata často slouží k uzavření výrobní haly, továrny, skladu, hangáru, depa a dalších objektů, ve kterých je kladen požadavek na možnost průjezdu velkých dopravních prostředků.

Jsou určena především pro náročné provozy s vysokou intenzitou používání. V oblasti průmyslového sektoru jsou kladeny velmi vysoké nároky na životnost, variabilitu, funkčnost a bezpečnost uzavření stavebního otvoru. Aby byly všechny tyto požadavky splněny, vrata musí mít dokonale promyšlenou konstrukci a precizní provedení profilů. V praxi se díky svým vlastnostem používají stále častěji jako náhrada sekčních vrat.

 

Maximální bezpečnost, kvalitní pohony

Pro výrobu vrat používáme léty prověřené kvalitní pohony. Vrata jsou vybavena standardními bezpečnostními prvky podle normy EN 13241-1. Dále je možné vrata vybavit dodatečnými bezpečnostními prvky podle požadavku uživatele nebo podle použitého způsobu řízení.

 

Široká škála lamel a povrchů

Průmyslová rolovací vrata je možné vyrobit z různých typů lamel, materiálů a s různou povrchovou úpravou lamel. Vybírat můžete jednostěnné, dvoustěnné, zateplené, nezateplené, speciální rychloběžné, protipožární a s přerušeným tepelným mostem. Z povrchových úprav nabízíme pozinkované, přírodní nebo lakované lamely dle RAL. Vrata vyrábíme z oceli, hliníku a nerezu.

 

Úspora místa a ekonomický provoz

Průmyslová rolovací vrata mají minimální požadavky na volný prostor pro montáž a provoz. K dalším přednostem průmyslových vrat patří jednoduchá opravitelnost v případě mechanického poškození a snadná údržba bez nutnosti pravidelných výměn pomocných konstrukčních prvků, jako jsou například torzní pružiny u sekčních vrat.

 

TYPY VRAT

 

 Rolovací vrata - INDUSTRIAL

 Komplet rolovacích vrat INDUSTRIAL se skládá z lamelového pancíře, vodicích lišt a pevných nebo  pojezdových konzol s hřídelí, na kterou se navíjí pancíř. Průmyslová garážová vrata jsou vybavena  bočním pohonem a řízením GfA Elektromaten. Vrata je možné vyrobit v mnoha různých provedeních dle  požadavků zákazníka. Ať už se jedná o typ lamely, rychlost otevírání a zavírání, požadavky na řízení a  ovládací prvky, povrchovou úpravu pancíře apod. Kromě standardní řady INDUSTRIAL v nabídce najdete i  variantu vrat SIMPLE, kterou jsme vyvinuli na základě požadavků zákazníků. Jedná se o konstrukčně j  jednodušší a méně variabilní systém při současném zachování požadavků na bezpečný a bezproblémový  provoz.

 

 Rychloběžná průmyslová vrata - INDUSTRIAL-SL

 Principiálně se jedná o shodná vrata jako INDUSTRIAL s tím rozdílem, že pancíř vrat tvoří speciální  lamela BP100ISL. Pohon vrat  je vybaven frekvenčním měničem. Maximální rychlost otevírání je až  1,7m/s. V závislosti na rozměru  vrat. Rychloběžným pohonem s frekvenčním měničem je možno  vybavit i vrata z lamely BP95FE.  V tomto provedení je možná max. rychlost otevírání až 0,6m/s.

 

 

 

 Protipožární průmyslová vrata

 Na poptávku je možné vyrobit protipožární rolovací vrata s požární odolností EW30DP1-C.

 

 

 

 

 

 Speciální průmyslová vrata

 Podle požadavku zákazníka vyrábíme i vrata vybavená elektronikou do výbušného prostředí, rozměrově  atypická vrata, vrata s pancířem z neprůstřelných lamel apod. Kontaktujte nás se svoji poptávkou.

 

 

 

 

OVLÁDÁNÍ VRAT

 

 Elektrický pohon

 Ovládání rolovacích průmyslových vrat a mříží pomocí třífázového elektrického nástrčného (menší  až střední rozměry vrat) či řetězového pohonu (zvláště velké rozměry vrat) zajišťuje nejvyšší míru  provozní účinnosti a díky plynulému chodu zvyšuje životnost samotného výrobku. Pohony  rychloběžných rolovacích vrat jsou navíc standardně vybaveny integrovaným frekvenčním měničem pro dosažení vysoké rychlosti otevírání vrat (až 1,7 m/s) a plynulého rozjezdu a brzdění vrat v koncových polohách. Pro případ dočasného výpadku elektrické sítě jsou pohony vrat standardně vybaveny odnímatelnou klikou pro manuální zavření vrat – tzv. NHK, volitelně také řetězovou nouzovou převodovkou – tzv. KNH. Alternativou k manuálnímu nouzovému ovládání vrat je možné doplnění o výkonný třífázový přetížitelný záložní zdroj. Řízení elektrického pohonu je standardně řešeno pomocí základní analogové či digitální řídící jednotky s ovládací klávesnicí.

 

 Řízení vrat

 S moderní, plně automatizovanou a programovatelnou značkovou digitální řídící jednotkou je zajištěn  maximální komfort, bezpečný a bezporuchový provoz rolovacích vrat a mříží. Vzájemným sladěním  pohonů a řízení, jež pochází od jednoho z nejvýznamnějších a renomovaných výrobců, je dosaženo  dlouhé životnosti a snadné údržby zařízení. Veškerá funkční nastavení a provozní informace jsou dostupné přímo z úrovně uživatele, který má kdykoli kompletní přehled o stavu zařízení hlášením z integrovaného informačního displeje. Při plně automatizovaném řízení jsou průmyslová rolovací vrata a mříže vybaveny širokou škálou certifikovaných bezpečnostních prvků zajišťujících bezpečnost provozu a splňují tak veškeré standardy evropských předpisů a norem. Je to například ochrana proti najetí výplně vrat / mříže na překážku, záchytné zařízení proti nekontrolovanému odvinutí výplně (integrováno u nástrčných pohonů), světelná či zvuková signalizace chodu vrat apod.

Pro maximální komfort doporučujeme pokročilý systém řízení rolovacích průmyslových vrat a mříží pomocí přídavného GSM modulu. Ovládání vrat zde funguje na principu pouhého prozvonění telefonního čísla GSM modulu vaším osobním mobilním telefonem, přičemž vlastní provoz je zcela bezplatný. Tento způsob řízení není nikterak omezen či ovlivněn dosahem běžného rádiového signálu a je dostupný z jakéhokoli místa s pokrytím mobilní sítí GSM. Pomocí jednoduše formátovaných krátkých textových zpráv SMS lze snadno spravovat seznam oprávněných telefonních čísel. Odpadají tak případné problémy se ztrátou dálkových ovladačů, nutná výměna baterií, apod.

 

LAMELY ROLOVACÍCH VRAT

 

Nejpoužívanější dvoustěnné lamely

 

                       

BP95                                                                                                 BP100ISL

 

Nejpoužívanější jednostěnné lamely

                       

BP146                                                                                                BP146L

 

 

                      

BP162                                                                                               BP162L

 

BAREVNOST

Průmyslová rolovací lamelová vrata

 

Základní barevná provedení rolovacích průmyslových vrat

Průmyslová rolovací vrata tvoří lamelová výplň v přírodním hliníkovém provedení povrchu a v případě použití ocelových lamel je povrch ošetřen zinkováním. Základní provedení lamel bývá ještě doplněno transparentním lakem, který zvyšuje životnost a zlepšuje vzhled vratového křídla. Vybrané typy lamel bývají rovněž nabízeny v několika základních odstínech barevné škály RAL. Tyto základní barvy jsou naneseny už na povrch rozvinutého plechu, z něhož se lamely válcují. Tím je zajištěna rovnoměrná povrchová úprava lamel a ochrana proti korozi v celé ploše včetně všech záhybů. Ostatní konstrukční díly vrat bývají nabízeny v základním provedení povrchu (přírodní hliník, pozinkovaná ocel), avšak stejně jako lamely je možno dle požadavku zákazníka lakovat do odstínů standardizovaných vzorníků RAL.

 

 

 

 

DLE SPECIFIKACÍ VÁM BUDE ZASLÁNA CENOVÁ NABÍDKA - odešlete poptávkový formulář zde.

PRŮMYSLOVÁ ROLOVACÍ VRATA