Lamelové clony

Levné plastové přehrazení s širokým využitím ve všech typech provozů. Pásy z měkčeného PVC jsou uchyceny k nosné liště. Po rozhrnutí clony se plastové lamely ihned vrací do původní polohy a zamezuji vyvětrávání prostoru. Montáž lamelové clony je jednoduchá a provádí se pomocí běžného nářadí.

 

Výhody:

 • clony umožňují rychlý a pohodlný průchod osob či průjezd techniky,

 • námi dodávané lamelové clony omezují úniky tepla v chladných dnech, ochrana proti průvanu. Spoří taktéž velké množství energie v chladicích a mrazírenských boxech,

 • lamelové clony mohou sloužit jako vnitřní hygienické přepažení,

 • chrání před nadměrným hlukem. Stejně dobře slouží také proti prašnosti. Zlepšují pracovní pohodu,

 • průhledné plastové přehrazení mají všech pět „p“ - jsou snadno průchozí, trvale pružné, průjezdné technikou, průsvitné a šetří Vaše peníze!

 

TYPY:

1) DLE TYPU PLASTŮ


 

a) STANDARDNÍ

 • vyrábí se z průhledných lamel 200/2, 300/3 a 400/4 mm (šířka / tloušťka materiálu). Použití pro rozmezí od -15°C až do +60°C s výjimkou mrazíren.

b) MRAZÍRENSKÉ

 • vyrábí se nejčastěji z lamel 200/2 a 300/3 mm. Využívají se od +5°C do -45°C v mrazicích boxech. Je nevhodné instalovat tento typ plastu v místech s vyšší teplotou či trvalým slunečním zářením.

 

2) BAREVNÉ

a) BRONZOVÉ - SVAŘOVACÍ

 • do svařovacích boxů z plastu tmavého odstínu s UV filtrem, který zabraňuje pronikání ultrafialových paprsků.
 • při svařování kovů působí clona jako mechanická ochrana, prostředek ke snížení prašnosti, jako ochrana zraku. Tmavé zabarvení zabraňuje pronikání nebezpečných ultrafialových paprsků a zároveň zachovává vizuální kontakt.

 

b) DESET ODSTÍNŮ

 • nabídka obsahuje plasty průsvitné i průhledné. Barevný plast je vhodný hlavně na interiérová přehrazení s potřebou určitého stupně soukromí nebo při požadavku podpory firemního image.

 

3 )MOBILNÍ

a) SHRNOVACÍ

 • plastové lamely lze shrnout pomocí táhla na bok - obdobně jako žaluzie v okně. Vhodnost tohoto systému je praxí ověřená do cca 3,5 m výšky otvoru. Portaflex je jediným tuzemským výrobcem shrnovacího systému.  

 

b) POSUVNÉ

 • posuvné clony se posouvají pomocí pojezdového kování v kolejnicích, a to v celé šíři nebo ve vymezených úsecích otvoru. Vhodné jsou do míst s převládajícími průchody osob a průjezdy ručních paletových vozíků.

 

PŘEKRYTÍ LAMEL

Ve většině případů se jednotlivé lamely navěšují tak, aby se navzájem překrývaly, což zvyšuje účinnost clony.

Dle typu lišty lze zvolit 35, 50, 75 nebo 100 % překrytí lamel.   

 

4) DLE TYPU NOSNÉ LIŠTY A KOTVENÍ

a) SVĚRNÁ LIŠTA

 • Svěrná lišta je vhodná pro libovolnou clonu. Skládá se z nosného profilu a přítlačných plastových koleček. Systém umožňuje vyměnit libovolnou lamelu povolením pouze dvou prvků! U rozměrných, těžkých clon nebo v místech s velkým namáháním dodáváme svěrnou lištu v kombinaci kovový nosný profil + kovové přítlačné lišty. 

Možné překrytí lamel 0 %, 50 %, 100 %.

Clona se svěrnou lištou je vhodná jak pro průchody lidí, tak i průjezdy těžké techniky.

 

b) HŘEBENOVÁ LIŠTA

 • Hřebenová (zobáčková) lišta se používá pro interiérové předěly. Jednotlivé pásy visí pomocí nanýtovaných koncovek na zobáčcích nosného profilu. Překrytí pásů lze kdykoliv libovolně změnit posunutím lamely o jeden či dva zobáčky.

Možné překrytí lamel 0 %, 35 %, 75 %, 100 %.

Clona se hřebenovou lištou je vhodná pro průchody osob, průjezdy paletových vozíků, nevhodná pro průjezdy těžké techniky.

 

Oba dva typy lišt dodáváme v provedení pozinkovaném i nerezovém (např. pro potravinářský průmysl).

 

5) CLONY S PŘEDSAZENÍM

 • V případě složitější situace ve vratovém otvoru (např. výsuvné vrata či vrata rolované na buben) dodáme pomocnou konstrukci půdorysného „U“ tvaru. Ta je ke stěně ukotvená v případě menších otvorů pomocí konzol, u větších otvorů pomocí bočních stojen. Konstrukce je osazená plastovými lamelami po celém svém obvodu, aby bylo zabráněno pronikání průvanu i na bocích.

 

6) ROLOVACÍ

 • slouží k bočnímu krytí altánků, pergol či jinému typu venkovního posezení. Výrazným způsobem prodlužují možnost využívání těchto prostor a v kombinaci s vnitřním vytápěním dovolují i celoroční užívání.
 • Rolovací clona je tvořena z měkčeného PVC v tloušťce 1 mm a bukovými výztuhami, které jsou od sebe vzdáleny max. 1000mm.
 • Horní výztuhou se clona kotví k pevné části otvoru. Střední a spodní výztuha brání prohýbání PVC vlivem větru.
 • Clona je zajištěná gumovými poutky, které udržují PVC v napnutém stavu. Po srolování je možno za tato poutka clonu zavěsit v horní poloze.

Clona odolá větru do rychlosti 15m/s.    

 

7) PEVNÉ

 • Pevné clony se vyrábějí s umístěním dovnitř otvoru (vratového, dveřního či jiného) a s kotvením nad otvor (na stěnu nad překlad). Montáž je jednoduchá - nosná lišta se ukotví jednou z popsaných variant a na ni se navěsí předpřipravené plastové lamely.

 

8) QM PLASTOVÁ LIŠTA

 • Houževnatá lišta vyrobená z polypropylenu. Velice jednoduchá montáž a bezproblémová instalace (či letní demontáž) plastových lamel. Na zobáčky lišty se navěsí předděrované lamely.

Možné překrytí lamel 0 %, 50 %, 100 %.

Vhodná pro průchody osob, průjezdy paletových vozíků. Instalace pouze pro otvory max. výšky 2300 mm.

- Soubory ke stažení

Položte nám dotaz a my Vám hned odpovíme! Dotaz
Zjistit stav Vaší objednávky Zde
0.54036s